My Profile

Profile Avatar
ubezper
*******
*******, ******* *******
*******
******* ******* *******

Dokładne przeanalizowanie OWU pozwala na zrozumienie realnego zakresu ubezpieczenia podróżnego. W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dostępne sumy to 5 000 zł, 10 000 zł, 15 0000 zł lub 20 000 zł na jedną ubezpieczoną osobę. Wymienione wyżej usługi zapewniamy w podstawowym zakresie ubezpieczenia PZU Wojażer. Dla osób, które wykupiły wycieczkę zagraniczną w biurze podróży, proponujemy ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży lub ubezpieczenie od rezygnacji z lotu. Patrząc na praktyczne przykłady w tym zakresie zasadnym jest rozpatrywanie limitów na poziomie minimum równowartości 10 000 - 15 000 euro.Polisa podróżna przyda się także Polakom spędzającym urlop na terenie RP. Zakres ubezpieczenia podróżnego dla osób wypoczywających na terenie kraju obejmuje najczęściej NNW, odpowiedzialność cywilną, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego, czy też bagażu. Nie musisz OSOBIŚCIE informować wypadku czy potrzebie leczenia, ale tak czy siak musisz zawiadomić KOGOŚ, KTO zawiadomi ubezpieczyciela.... jeżeli sytuacja na to nie pozwala np bo straciłaś przytomność mówi się, że powinno się to zrobić jak najszybciej będzie to możliwe. Cena za dwutygodniową polisę w zależności od wariantu to wydatek mniej więcej od 100 do 300 zł. Transport zwłok ubezpieczonego do kraju, jeżeli ten na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania zmarł podczas wyjazdu. Wybierając z ubezpieczenia globalnych firm: Signal-Iduna, Axa, Mundial Assistance by Allianz możecie czuć się Państwo za granicą bezpiecznie. A na załączonym wyciągu z OWU nie ma nawet sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.


Ceny polis ubezpieczeń turystycznych wahają się w granicach kilkunastu złotych za siedmiodniową ochronę, więc dokładanie kolejnych ubezpieczycieli którzy będą mieli złotówkę droższą/tańszą polisę mijało się z celem. Tradycyjne ubezpieczenie samochodu - takie jak OC czy Auto Casco - wykupujemy z reguły na okres 12. miesięcy. Dlatego zadbaj to, by zebrać wszelkie oryginalne rachunki i dowody opłat za udzieloną pomoc lekarską. Otrzymanie Karty EKUZ wymaga złożenia, osobiście lub pocztą elektroniczną, wniosku w Oddziale Wojewódzkim lub Delegaturze NFZ. Ja zapłaciłem 427 za 1 miesiąc i nie dostaje nic a dzisiaj płacilem za wszystko gotówką choć kluczem dla mnie było przy wybieraniu polisy to aby szpital rozliczałs ie z ubezpieczalnią. Ubezpieczenie turystyczne nie jest przeznaczone jedynie dla osób podróżujących za granicę.
Podczas wakacyjnych wyjazdów warto mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - radzą eksperci.  Oznacza to, że nie skorzystasz z optymalnych procedur medycznych i narażasz się na dłuższe dochodzenie do zdrowia, większe ryzyko powikłań, w tym trwałego kalectwa. Nawet jadąc do UE, kupuję komercyjne ubezpieczenie, a daruję sobie kartę oferowaną przez NFZ - za dużo zachodu. Akcja ratownicza i opieka w szpitalu spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem za granicą może nas kosztować tysiące złotych. Zwrot kosztów za leczenie możemy domagać się d naszej formy ubezpieczeniowej na podstawie rachunków ze szpitala, najlepiej sporządzonych w języku angielskim. Jeśli jednak przyjrzymy się, co „typowy turysta” robi w Turcji, dojdziemy do wniosku, że ubezpieczenie wystarczające dla pani Nowak nie musi być odpowiednie dla pana Kowalskiego. Obok KL, innym - ważnym elementem polisy turystycznej jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), przerzuca ono bowiem ciężar finansowy wynikający np. z szkodzenia cudzego mienia, na firmę ubezpieczeniową.


W zakres ubezpieczenia assistance może wchodzić również taka pomoc jak dowóz paliwa na wskazane miejsce, zamówienie zastępczego kierowcy, podstawienie auta zastępczego, pomoc psychologa, zakwaterowanie w hotelu na czas awarii samochodu, a nawet pomoc w złomowaniu pojazdu. Przy kupnie dodatkowego ubezpieczenia assistanse motocykla na wyjazd sprawdźcie dokładnie na co możecie liczyć, te informacje również znajdziecie w OWU. Jeśli tego nie zrobimy i ulegniemy wypadkowi na stoku, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Tym samym bardzo istotne jest zbieranie wszelkich dowodów potwierdzających zdarzenie i jego skutki - szczególnie ważne jest zbieranie oryginalnych rachunków, dowodów opłat za udzieloną pomoc oraz świadczenia medyczne.

My InBox

My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.